סיכמנו לכם -
כל הסיבות שבגללן כדאי לכם לאכול אגוזים

תמליל הסיכום

נכון שהם לא דיאטטיים כי יש בהם כ-650 קלוריות בממוצע ל-100 גרם, אבל בכל זאת, כדאי לכם מאד לשלב אגוזים בתפריט היומי שלכם. למה? דניאל זכריה, דיאטנית קלינית במכבי שירותי בריאות עם כל התשובות:

כדאי לצרוך אותם בשביל לשמור על המשקל: כי למרות שהם נחשבים לשומניים, הם עוזרים לשמור על המשקל בגלל שיש בהם הרבה סיבים תזונתיים ושומן בלתי רווי ויש בהם מעט חלבון, ולכן הם יעזרו לכם להרגיש שבעים לאורך זמן.

בשביל לעזור למערכת העיכול: עוד יתרון שלהם, הוא שהם עשירים בסיבים תזונתיים שעוזרים לעיכול טוב יותר. 

בשביל הלב: חומצות השומן הרוויות עוזרות להוריד את רמות השומנים הלא בריאים בדם ולשמור על בריאות הלב.

בגלל האומגה 3: באגוזי מלך יש שפע של אומגה 3 – ולמה זה חשוב? כי היא חיונית לתפקוד המוח וחשובה במיוחד בהיריון וההנקה, כיוון שהיא תורמת מאד להתפתחות המוח של העובר והתינוק.

בגלל הסידן: בשקדים יש שפע של סידן והסידן הוא מינרל שעוזר לשמור על בריאות העצם ועל מערכת העצבים.

בגלל המגנזיום: המגנזיום הוא מינרל שחשוב לתפקוד תקין של מערכת העצבים, השרירים והעצמות. מבין האגוזים, אגוזי ברזיל, קשיו ושקדים יש יותר מגנזיום מאחרים.

בגלל הברזל: מומלץ לכל מי שסובל ממחסור בברזל, וגם עבור מי שלא, לצרוך אגוזי לוז ואגוזי ברזיל. אבל כיוון שהספיגה של הברזל מאגוזים היא פחות טובה, כדאי לשלב אותם עם ויטמין C, שעוזר לספיגה של הברזל.

ואיך מאחסנים אגוזים?

כדי לשמר את הערכים התזונתיים והטעם של אגוזים לאורך זמן, מומלץ לשמור אותם בהקפאה או בקירור.

את האגוזים שעדין נמצאים בקליפה, אפשר לשמור בחוץ ולהשאיר את הקליפה עד שתאכלו אותם, כיוון שהיא מגנה עליהם מפני חשיפה לחמצן ושומרת על הטריות שלהם. שימו לב: אם האגוז מר, סימן שהוא לא טרי וחומצות השומן שבתוכו התחמצנו.

ומה לגבי קליית אגוזים?

הקלייה של האגוזים עשויה לפגוע באיכות השומן ולגרום לאובדן המינרלים באגוזים ולכן רצוי לצרוך אותם בצורתם הטבעית וכמובן ללא תוספת מלח מיותרת. 

בתיאבון!