סיכמנו לכם -
הסיבות שבגללן אנשים שעובדים מהבית – מאושרים יותר

תמליל הסיכום

תרבות הפרילנסרים והעבודה מרחוק הולכת ותופסת נפח גדול בעולם העבודה. מה מאפיין את אלו שכבר עובדים ממזמן מהבית ולמה הם מאושרים יותר מעובדים שכירים שמגיעים כל בוקר למשרד? חברת TINYPULSE שסוקרת התנהגות עובדים בחברות וארגונים, ניסתה לענות על השאלות האלו באמצעות סקר שערכה בקרב 509 עובדים מרחוק שמתגוררים בארה"ב.

מה היא מצאה? נתחיל מהבסיס: רוב העובדים מרחוק נמצאים בטווח הגילאים של 25 עד 44 - עד כאן לא הופתעתם. אבל כנראה שכן תופתעו לגלות שהעובדים מרחוק מרגישים מאושרים ומוערכים יותר בעבודה מאשר עובדים שכירים. למרות (ואולי בגלל..) שהם לא נמצאים באינטראקציה קבועה עם הקולגות או הבוסים שלהם.

עובדים עצמאיים מרחוק מדווחים שהם יעילים ופרודוקטיביים בעבודתם, למרות שהם עובדים פחות שעות משכירים. בעוד שהרבה שכירים "מורחים" את הזמן בעבודה ובחלקו בכלל עושים דברים אחרים, העובדים מרחוק מתמקדים במשימות שלפניהם, מבצעים אותן ביעילות ומספיקים יותר - בפחות שעות עבודה. המסקנה היא שלא חייבים להיות יחד באותו החלל, כדי ליהנות מעובדים מעורבים, אקטיביים ומשימתיים.

לפי המגזין Psychology Today אחת הסיבות המרכזיות לכך שעובדים מרחוק מאושרים יותר מעובדים במשרד היא העובדה שהם לא צריכים לבזבז שעות בפקקים. הנסיעות לעבודה גוזלות זמן יקר של העובדים עם המשפחה שלהם, זמן לתחביבים או למנוחה. עובדים שמבזבזים זמן רב על הכבישים מגיעים לעבודה עם רמות מתח ולחץ גבוהות יותר ומתחילים את היום במצב נפשי פחות טוב מאלה שלא נוסעים.

אחת הבעיות הגדולות של עולם העבודה היום היא שאנשים מקבלים שכר עבור 8 שעות עבודה, בעוד שמצד אחד – אם מכלילים את שעות הנסיעות – הם משקיעים הרבה יותר שעות, ומצד שני – בחלק מהמקרים - הם יכולים לסיים את העבודה גם אחרי 3, 4 או 5 שעות. כפרילנסרים, כשמסיימים לעבוד, אפשר להתפנות לדברים אחרים ונוצרת הרבה פחות אבטלה סמויה.

עוד יתרונות בעבודה מרחוק לפי הבלוג coffitivity - כולכם מכירים את הירידה האנרגטית של אחרי הפסקת הצהריים, בזמן שעובדים שכירים במשרד מסתפקים בלנמנם על הכיסא, מי שעובד מהבית יכול להיכנס לשעה של 'שלאף שטונדה' במיטה. אם אתם אוהבים לעשות פעילות גופנית, אבל לא מגיעים לזה במהלך השבוע, בעבודה מהבית זו תוכל להיות ההפסקה שלכם!